cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasz Kolporter” w wiosennym klimacie

Już wkrótce – od 20 marca – będziemy się mogli cieszyć pełnią wiosny. Ta astronomiczna rozpoczyna się właśnie tego dnia, a kalendarzowa zaledwie dzień później. Sezon na wiosenne biegi, spacery, zakupy, diety, ale i dolegliwości właśnie się rozpoczyna. O tym, jak prasa pisze o wiosennych tematach można przeczytać w artykule „Wiosna puka do drzwi”, który otwiera marcowe wydanie „Naszego Kolportera”.

W marcowym numerze polecamy także artykuły:

„Świąteczny stół” – Czym są dla Polaków Święta Wielkanocne? Dla większości okazją do rodzinnych spotkań i kultywowania określonych tradycji. Na wymiar religijny tego najważniejszego chrześcijańskiego święta zwraca dziś uwagę co piąty z nas. Ale tradycyjne świąteczne potrawy, z królującym w całej Polsce wielkanocnym barszczem, uwielbiamy wszyscy.

„Silne, mądre, wymagające…” – Obchodzony już od ponad stu lat Międzynarodowy Dzień Kobiet co roku powinien nas skłaniać, zgodnie z intencją ONZ, do „refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet”. Przy okazji warto jednak też zastanowić się głębiej nad pozycją współczesnych kobiet, ich potrzebami, aspiracjami i marzeniami.

„Dziennikarze na celowniku” ­– Według Międzynarodowej Federacja Dziennikarzy (IFJ) w 2023 r. zginęło 94 dziennikarzy i pracowników mediów, w tym 9 kobiet. Tylko w strefie Gazy od 7 października każdego dnia ginie średnio jeden dziennikarz.

„Nie siedzę na kanapie!” – Maciej Orłoś po kilkuletniej nieobecność w TVP, wrócił do prowadzenia „Teleexpresu”. Bogatszy o nowe doświadczenie, jakie zdobył prowadząc własne programy w internecie, m.in. „W Telegraficznym Skrócie” na YouTube czy podcast „W związku”, który prowadzi ze swoją życiową partnerką, Pauliną Koziejowską

W marcowym wydaniu również: nowości prasowe, historia prasy, dobre do czytania, statystyki, krzyżówka, psycholog radzi, quiz wiosenny oraz horoskop.

Przyjemnej lektury!