cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Od architektury po zdrowie i podróże

MURATOR S.A. jest jednym z największych polskich wydawców, dużą i nowoczesną firmą z bogatym portfolio. Należy do Grupy Medialnej ZPR, holdingu spółek funkcjonującym na rynku mediów (prasa, radio, internet), nieruchomości, targów i imprez wystawienniczych oraz rozrywki.
 

Wydaje 10 miesięczników, tematyczne wydawnictwa specjalne, informatory i katalogi. Do wydawnictwa należy również popularna gazeta codzienna – „Super Express”. Oprócz pism o tematyce budowlanej, architektonicznej i wnętrzarskiej, MURATOR publikuje magazyny o zdrowiu, dla kobiet w ciąży, działa w segmentach pism podróżniczych, hobbystycznych i dla rolników.
 
Wybrane czasopisma, które wydaje MURATOR.
BUDOWA I ARCHITEKTURA
„Murator” – miesięcznik. Od blisko 30 lat pomaga Polakom w budowie ładnych, trwałych i zdrowych domów. W każdym numerze prezentuje praktyczne porady i opis wybranych zagadnień związanych z budową, wykańczaniem i remontem domu. Rzetelnie i obiektywnie informuje o produktach i usługach na rynku budowlanym. Przedstawia produkty i technologie na każdą kieszeń. Prezentuje tradycyjne i nowoczesne technologie. Promuje ekologiczne, bezpieczne i energooszczędne rozwiązania. Przybliża przepisy prawa budowlanego, radzi w kwestiach finansowych (kredyty, ubezpieczenia).
„Murator Numer Specjalny” – seria poradników „Muratora”, ukazujących się 8 razy w roku. Każdy numer szczegółowo przedstawia wybrane zagadnienie związane z budową, modernizacją i eksploatacją domu jednorodzinnego, np. dachy, piece i kominki, okna i drzwi, domowe instalacje.
„Murator Poradnik. Zrób to sam” – kwartalnik. Poradnik skierowany do osób samodzielnie wykonujących mało skomplikowane remonty i prace wykończeniowe w domach lub mieszkaniach. Radzi, jak samodzielnie wykonać różne prace − od malowania, poprzez układanie gładzi, płytek i paneli, aż po montaż niektórych elementów wyposażenia, jak drzwi czy grzejniki.
„Zbuduj dom” – miesięcznik. Najtańszy na rynku poradnik o tematyce budowlanej. Trudne zagadnienia wyjaśnia w sposób prosty i przystępny. Prezentuje opowieści znanych i lubianych postaci o ich domach lub gustach, doświadczenia czytelników zdobyte podczas budowy, wypowiedzi ekspertów.
„Architektura-murator” – miesięcznik. Magazyn dla architektów prezentujący najnowsze i najlepsze realizacje architektoniczne i projekty w Polsce oraz na świecie.
„Murator Projekty Domów” – kwartalnik. Zbiór prezentacji wybranych projektów domów z Kolekcji Muratora. Każda zawiera wszystkie niezbędne informacje, ułatwiające inwestorom wybór konkretnego projektu, m.in.: kolorowe wizualizacje, parametry techniczne, rzuty kondygnacji, przykłady aranżacji pomieszczeń, propozycje materiałów potrzebnych do budowy oraz ich orientacyjne ilości, koszty stanu surowego zamkniętego.
„Murator Projekty. Budynki inwentarskie, gospodarcze i usługowe” – ukazuje się 2 razy w roku. Zawiera prezentacje projektów bukaciarni, obór, chlewni i tuczarni, a także budynków garażowo-gospodarczych i garażowo-magazynowych. Każdy projekt odpowiada standardom Unii Europejskiej i jest dostosowany do potrzeb nowoczesnego rolnictwa.
 
WNĘTRZA
„Dobre Wnętrze” – miesięcznik. Ekskluzywny magaz. yn poświęcony aranżacji wnętrz i sztuce użytkowej. Prezentuje efektowne, oryginalne wnętrza domów i mieszkań polskich i zagranicznych. Zawiera aktualne informacje o wydarzeniach z dziedziny wzornictwa, architektury, sztuki użytkowej. Przegląd oferty rynkowej − najnowsze wzory i najmodniejsze trendy w wystroju wnętrz.
„Dobre Wnętrze Numer Specjalny” – raz w roku. Każdy numer koncentruje się na wybranym temacie: łazience, kuchni, sypialni. Praktyczne podpowiedzi, jak zestawiać detale, elementy wyposażenia, materiały wykończeniowe, by stworzyć wnętrze w dobrym stylu, które będzie jednocześnie wygodne i praktyczne.
„M jak mieszkanie” – miesięcznik. Poradnikowe pismo o urządzaniu wnętrz. Źródło wiedzy o tym, jak pomysłowo i funkcjonalnie urządzić oraz wyposażyć mieszkanie. Prezentuje autorskie aranżacje dopasowane do polskich realiów, zrealizowane w studiu fotograficznym MURATOR S.A.
„Moje Mieszkanie” – miesięcznik. Pismo, które inspiruje jak zmieniać swoje otoczenie, by stawało się wygodniejsze, ładniejsze, nowocześniejsze. Zachęca do zaufania własnej wyobraźni w urządzaniu domu, prezentuje łatwe i efektowne rozwiązania. Przybliża tematykę mody i stylów ponadczasowych. Radzi, w co warto zainwestować, a na czym zaoszczędzić.
„Architektura od wnętrza” – ukazuje się 3 razy w roku. Magazyn dla architektów wnętrz, prezentujący nowości rynkowe i światowe trendy w projektowaniu wnętrz mieszkalnych.
 
ZDROWIE I RODZINA
„Zdrowie” – miesięcznik. Pismo podejmujące różnorodne tematy zdrowotne. Magazyn współpracuje z lekarzami i specjalistami z różnych dziedzin, odpowiada na potrzeby i pytania czytelników. Informuje o metodach leczenia oraz produktach pomagających dbać o zdrowie, dobrą kondycję i urodę. Wszechstronnie propaguje zagadnienia zdrowego stylu życia, podpowiada, jak pielęgnować urodę, co jeść z korzyścią dla zdrowia, promuje aktywne formy wypoczynku.
„M jak mama” – miesięcznik. Nowoczesny poradnik dla kobiet w ciąży i planujących dziecko. Co miesiąc dostarcza kompletnych informacji o każdej dziedzinie ich życia. Podpowiada, jak wyglądać pięknie, dobrze się odżywiać, dbać o formę fizyczną i psychiczną. Wyjaśnia, radzi, ale też chce wspierać i dodawać otuchy.
„Dziecko, zakupy i my” – ukazuje się 2 razy w roku. Katalog zakupowy dla rodziców i kobiet w ciąży. Bogato ilustrowany przewodnik po rynku produktów i usług przeznaczonych dla przyszłych mam i dzieci do lat sześciu.
 
PODRÓŻE, SPORT HOBBY
„Podróże” – miesięcznik. Elegancki magazyn zachęcający do odbywania ciekawych podróży i aktywnego spędzania czasu. Opisuje zarówno egzotyczne wyprawy, modne kierunki, jak i najciekawsze zakątki Polski. Zawiera aktualne i rzetelne informacje dla osób poszukujących inspiracji, konkretnych rekomendacji, dokąd wyjechać i jak dobrze zaplanować podróż. Przedstawia kilka wariantów cenowych wypraw – od najtańszych, przez charakteryzujące się najlepszą relacją jakości do ceny, po najbardziej luksusowe.
„Podróże polecają…” – ukazuje się 6 razy w roku. Cykl przewodników po popularnych kierunkach turystycznych. Przydatne porady: kiedy jechać, co zobaczyć, gdzie szukać noclegu. Pomoc w wyborze miejsca wypoczynku i oszacowaniu kosztów wyjazdu. Informacje o atrakcjach turystycznych, kulturze, miejscowych obyczajach i smakach.
„Podróże. Sport&Rekreacja” – ukazuje się dwa razy w roku w edycji wiosenno-letniej oraz jesienno-zimowej, prezentując produkty typowe dla danego sezonu. Prezentuje bogaty przegląd odzieży turystycznej i sportowej, sprzętu do sportów rekreacyjnych i wyczynowych, akcesoriów kempingowych, urządzeń do ćwiczeń, ekwipunku, strojów do pływania i nurkowania oraz suplementów diety.
„Żagle” – najpopularniejszy w Polsce miesięcznik o tematyce żeglarskiej. Wyjątkowy poradnik pokazujący żeglarstwo jako niezwykły, nowoczesny styl życia. Podkreśla istotę żeglarstwa – radość, pasję, przyjemność czerpaną z żeglowania. Rozbudza marzenia o wielkiej żeglarskiej przygodzie. Testuje nowe konstrukcje jachtów, przybliża wiedzę techniczną z zakresu żeglarstwa. Relacjonuje wydarzenia z imprez żeglarskich organizowanych w kraju i na świecie. Opisuje wyczyny i osiągnięcia najlepszych żeglarzy. Prezentuje locje, niezwykłe rejsy, porty i mariny.
 
PRASA CODZIENNA
„Super Express” – dziennik. Popularna ogólnopolska gazeta codzienna. W zwięzły sposób opisuje bieżące wydarzenia polityczne, społeczne, kulturalne i sportowe. Angażuje się w rozwiązywanie problemów społecznych. Opisuje życie polskich i zagranicznych gwiazd, nowości i ciekawostki oraz dostarcza dużą dawkę rozrywki. Na łamach „Super Expressu” publikują znani publicyści, politycy i ekonomiści.
(RED)

Dodaj komentarz