cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nowy dodatek „Gazety Wyborczej”

Nauka_dla_kazdego_gw
We wtorek, 2 czerwca br. ukaże się pierwszy numer nowego tygodnika „Gazety Wyborczej” – „Nauka dla każdego”. To propozycja dla czytelników, którzy lubią dziwić się światu i chcą wiedzieć, jak wygląda nauka od kuchni. W nowym tygodniku znajdą się ciekawostki ze świata nauki, pomysły na eksperymenty i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
„Nauka dla każdego” będzie się ukazywać co wtorek jako oddzielny grzbiet gazety. Redakcja będzie pokazywać, że nauka kryje się w codziennych przedmiotach i zjawiskach, dotyczy każdego człowieka. Autorzy tygodnika w prosty, czasem zaskakujący sposób pokażą, że wszyscy ludzie podlegają prawom fizyki, wykorzystują na co dzień twierdzenia matematyczne, że w każdym zachodzą procesy biologiczne. Wszyscy ludzie są częścią fascynującego świata, który zmieniają i który wywiera na nich wpływ.
– Nauka jest wszędzie. Uprawiamy ją każdego dnia – często sami o tym nie wiedząc. Każda rzecz, którą się dziś posłużymy przeszła najpierw przez umysł jakiegoś naukowca. Dzieci to wiedzą. Mają wciąż ten – wspólny z badaczami – instynkt ciekawości, który każe wszystkiemu się dziwić. Bez tego instynktu – ciekawości – nie bylibyśmy w stanie żyć. Dlatego namawiam do zdziwień. Do fascynowania się codziennymi sprawami, zwykłymi zdarzeniami. Popatrzmy na nie na nowo. Wszystkim, którzy chcieliby spróbować, będziemy co tydzień towarzyszyć. Spotykajmy się tutaj, co wtorek i przez chwilę razem rozejrzyjmy się dokoła. Nauka jest dla każdego. Nie trzeba mieć tytułu profesora, by przeprowadzać eksperymenty. Odkrywajmy naukę dla siebie. Obiecuję: nie będziecie się nudzić! – mówi Olga Woźniak, redaktor naczelna nowego tygodnika.
Treści tygodnika będą tworzyć: Olga Woźniak – redaktor naczelna, zastępca kierownika działu „Nauka” w „Gazecie Wyborczej” oraz Piotr Cieśliński, fizyk, kierownik tego działu. Z tytułem będą stale współpracować, m.in. Wojciech Mikołuszko, który w piątkowych wydaniach „Gazety Wyborczej” odpowiada na „Wielkie pytania małych ludzi”, znawca przyrody Adam Wajrak, socjolog Maja Gawrońska czy Piotr Stanisławski, specjalista od technologii w portalu Gazeta.pl.
W pierwszym numerze tygodnika „Nauka dla każdego” redakcja wyjaśni, dlaczego kolarze się garbią, odpowie na pytanie, skąd biorą się rozmiary ubrań, ile pszczół potrzeba, aby wyprodukować pół litra miodu, a Adam Wajrak opowie o niewielkich rozważnych ptaszkach – świstunkach.
Pierwszy numer „Nauki dla każdego”, który ukaże się we wtorek, 2 czerwca br., będzie liczyć 16 stron.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz