cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Wasa Sandwich, czyli zdrowa przekąska

Oferta saloników prasowych Kolportera w kwietniu br. została wzbogacona o kanapki Wasa Sandwich. Wszystko dzięki umowie podpisanej między Kolporterem a koncernem Barilla, do którego należy znana firma Wasa. Klienci saloników mogą kupić trzy rodzaje kanapek: naturalną, z ziołami oraz z pomidorami i bazylią.
Marka Wasa, tradycyjnie kojarzona ze zdrowym trybem życia, wprowadziła nowy produkt o nazwie Wasa Sandwich. Jest to gotowa do spożycia kanapka na bazie pieczywa chrupkiego, z dodatkiem serka w kilku smakach do wyboru. Pieczywo użyte do kanapek jest również różnych rodzajów (żytnie, żytnie z sezamem lub pszenne), więc tym bardziej każda z kanapek dostarcza innych walorów smakowych. Dwa warianty przygotowano na bazie pieczywa żytniego w 100% pełnoziarnistego.
Wasa Sandwich to doskonała oferta dla osób ceniących sobie walory pieczywa chrupkiego, jednak nie znajdujących czasu w ciągu dnia na przygotowanie z nich kanapki. Kanapki nie zawierają dodatku cukru ani konserwantów, są łatwe w przechowywaniu, gdyż nie wymagają warunków chłodniczych, można więc wrzucić sobie taką kanapkę do torebki, teczki czy schowka w samochodzie i nie martwić się już o niespodziewany napad głodu. Dla wygody spożywania, kanapki podzielone są na dwa paluszki, zatem w trakcie chrupania nie będą się niepotrzebnie kruszyć. I co również dla wielu osób istotne, kaloryczność jednej sztuki wynosi tylko od 70 do 100 kcal.
Marka Wasa jest dobrze rozpoznawalna w świecie. Istnieje od 1919 roku, kiedy to Karl Edward Lundström otworzył w Szwecji piekarnię oferującą bardzo popularne w Skandynawii żytnie pieczywo chrupkie, wyrabiane od wieków domowymi metodami. Jego wypieki zostały docenione przez klientów, co doprowadziło do dynamicznego rozwoju firmy, która w 1931 roku otworzyła nowy zakład produkcyjny w Filipstad, 300 km na zachód od Sztokholmu. Dzisiaj firma Wasa jest największym na świecie producentem tego rodzaju pieczywa. Każdego roku w 40 krajach konsumenci spożywają 60 000 ton pieczywa chrupkiego. Szwecja jest z oczywistych względów krajem, w którym konsumpcja pieczywa chrupkiego jest najwyższa, bo prawie 4 kg na osobę rocznie. Największymi rynkami zbytu pieczywa chrupkiego poza Szwecją są pozostałe kraje Skandynawii oraz Niemcy, a następnie Polska, Holandia, Francja oraz USA.
Od samego początku filozofia Wasa opierała się na kilku zasadach: po pierwsze absolutne podporządkowanie naturze, jako jedynemu zaufanemu dostawcy składników. Po drugie – kultywowanie długiej tradycji wypieku pieczywa chrupkiego. A po trzecie – ciągłe ulepszanie metod produkcji i poszerzanie gamy produktów tak, aby pasowały do naszego ciągle zmieniającego się trybu życia. Dlatego też Wasa korzystnie stymuluje pracę organizmu dostarczając mu składników, o których łatwo zapomnieć w pogoni za codziennością. Różnorodność zbóż, dodatków i sposobów wypieku opartych w dużej mierze na mące pełnoziarnistej, czyni z pieczywa Wasa poważną alternatywę dla zwykłego chleba.
Firma Wasa wchodzi aktualnie w skład koncernu Barilla Bakery i jest największym producentem na rynku pieczywa chrupkiego na świecie. Koncern Barilla zatrudnia 18 000 pracowników, a jego obroty roczne wynoszą 4,2 miliarda euro. Produkty wypiekane są w zakładach produkcyjnych w Filipstad (Szwecja), w Hamar (Norwegia) i w Celle (Niemcy).
(red)

Dodaj komentarz