cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
szkolenie1_NK

Partnerzy dla rozwoju

Blisko dwustu partnerów Kolportera prowadzących saloniki prasowe i sklepy sieci Dobry Wybór wzięło dotychczas udział w szkoleniu pn. „Partnerzy dla rozwoju”, które jest realizowane przez spółkę dzięki dotacji unijnej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie do 2014 r. zostanie przeszkolonych ośmiuset partnerów.

szkolenie1_NK
Dotychczas w ramach projektu „Partnerzy dla rozwoju” przeszkolono 200 osób (Fot. Sebastian Fert)

Jak już pisaliśmy w „Naszym Kolporterze”, w ramach projektu partnerzy Kolportera przejdą, w rocznym odstępie, dwa dwudniowe szkolenia prowadzone przez profesjonalnych trenerów z firmy Certes, znających specyfikę funkcjonowania saloników prasowych i sklepów Dobry Wybór. Podczas pierwszego omawiane jest zarządzenie salonikiem prasowym, tematem drugiego będzie profesjonalna obsługa klienta. Do końca 2012 roku zaplanowano jeszcze 36 dwudniowych szkoleń. Szkolenie wszystkich partnerów jednocześnie nie było oczywiście możliwe, uczestnicy podzieleni są na szesnastoosobowe grupy. Pełny cykl obu szkoleń objętych projektem zakończy się w lutym 2014 roku.
Partnerzy, którzy wzięli już udział w pierwszym szkoleniu, oceniają je bardzo dobrze.
– Powiem szczerze, że początkowo myślałam, że to szkolenie będzie nudną nasiadówką, ale byłam w błędzie – mówi Małgorzata Glinka, która od sześciu lat prowadzi salonik Kolportera w Myszyńcu. – Trenerka prowadząca szkolenie była świetnie przygotowana, potrafiła podziałać na nasze ambicje i jeszcze bardziej zmotywować do pracy. Wymiana doświadczeń z innymi osobami prowadzącymi saloniki także była bezcenna. Nic dziwnego, że wróciłam bardzo zadowolona.
– Ja natomiast od razu wiedziałam, że to spotkanie będzie interesujące i warto na nie pojechać – przyznaje Justyna Piskadło ze Strzyżowa. – Już kiedyś uczestniczyłam w innym szkoleniu organizowanym przez Kolportera, które okazało się przydatne w mojej pracy. Teraz było podobnie: z zainteresowaniem wysłuchałam wykładu o zasadach rekrutacji czy organizacji miejsca pracy. Miłym punktem programu było wieczorne spotkanie integracyjne dla osób prowadzących saloniki w różnych regionach Polski. Na co dzień nie mamy okazji do takich spotkań.

szkolenie2_NK
Oprócz szkolenia partnerzy Kolportera wzięli też udział w spotkaniu integracyjnym (Fot. Sebastian Fert)

Oprócz omówienia dwóch głównych zagadnień projekt „Partnerzy dla rozwoju” przewiduje również dodatkowe szkolenia, adresowane do partnerów powyżej 45. roku życia, a mające na celu podwyższenie ich efektywności zawodowej. Projekt zakłada ponadto, że po zakończeniu całego cyklu zostanie utworzona platforma e-learningowa, dzięki której będą się mogli szkolić nowi partnerzy.
GK

Dodaj komentarz