cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Gazeta Wyborcza” Extra w piątek


Obszerna część magazynowa „Piątek Ekstra” z tekstami poświęconymi kulturze, nauce i z cyklem „Witamy w Polsce” oraz zmieniona makieta – to nowości, które od 12 października 2012 r. zaproponuje czytelnikom w piątki „Gazeta Wyborcza”.
– Zebraliśmy nasze najlepsze doświadczenia dziennikarskie i reporterskie, aby zaproponować czytelnikom jeszcze więcej ciekawych i – wierzymy – inspirujących treści o społeczeństwie, życiu naszych miast, kulturze, sztuce i nauce – mówi Paweł Goźliński kierujący zespołem „Piątku Ekstra” – Mamy nadzieję, że czytelniczy weekend z „Gazetą Wyborczą” i jej nową częścią magazynową będzie się zaczynał dla naszych odbiorców już w piątek.
Nowy magazyn „Piątek Ekstra” to artykuły, reportaże i felietony dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, podzielone na 3 części tematyczne. „Witamy w Polsce” zawierać będzie artykuły i reportaże poświęcone przemianom społecznym, trendom, przestrzeni miejskiej i tematom lokalnym. 12 października czytelnicy przeczytają m.in. o supernowoczesnej, ekologicznej architekturze na Śląsku oraz – w ramach cyklu „Gazety Wyborczej” pokazującego prawdę o eksmisjach – poruszający wywiad z najsłynniejszym polskim komornikiem. „Kultura Ekstra” jest dedykowana kulturze w różnych jej gatunkach i przejawach – od seriali telewizyjnych po muzykę poważną – ale też rozważaniom o tym, jak kultura wpływa i kształtuje nasze życie. W pierwszym numerze m.in. portret laureata tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla, a także tekst o fenomenie powieści w odcinkach powracającej za sprawą nowych technologii. W dziale „Nauka Ekstra” Adam Wajrak będzie przybliżał świat przyrody i natury, a Piotr Cieśliński w przystępny sposób wytłumaczy najbardziej niezwykłe zjawiska astronomiczne i fizyczne. W najbliższy piątek będzie można przeczytać m.in. o tym, czy dzieci są mądrzejsze od swoich rodziców a także o tym, jak oszukuje nas własny mózg.
Treści magazynu przygotowywane są przez zespół dziennikarzy „Gazety Wyborczej” pod kierownictwem Pawła Goźlińskiego.
Piątkowa „Gazeta Wyborcza” będzie miała nową okładkę eksponującą zdjęcia zapowiadające wybrane tematy z trzech części magazynu „Piątek Ekstra”. Projekt przygotował zespół grafików „Gazety Wyborczej” pod przewodnictwem Macieja Kałkusa.
Tradycyjnie w piątek wraz z „Gazetą” ukazywać się będą popularne dodatki „Gazeta Telewizyjna” i „Gazeta Co Jest Grane”.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz