cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W świecie komputerów

W swoim bogatym portfolio Wydawnictwo International Data Group Poland SA posiada magazyny i serwisy internetowe, dostarczające informacji technologicznych zarówno  użytkownikom prywatnym, profesjonalistom, jak  i firmom z branży IT. Czasopisma IDG są w ofercie Departamentu Dystrybucji Prasy Kolportera.
IDG wydaje cztery magazyny, tematyczne wydania specjalne oraz branżowe raporty i książki, których czytelnikami są członkowie zarządów i właściciele firm, menedżerowie wyższego i średniego szczebla oraz specjaliści na stanowiskach niemenedżerskich.
„PC World” – kopalnia wiedzy IT
Miesięcznik „PC World” ukazuje się od 1986 roku i od początku stał się ulubionym pismem użytkowników komputerów, którzy cenią pismo za przydatne treści i podążanie za najnowszymi trendami technologicznymi. Główną siłą magazynu są rzetelne testy sprzętu i oprogramowania (Laboratorium PC World testuje ponad 100 urządzeń miesięcznie!). Redakcja dużą wagę przywiązuje także do praktycznych porad i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać posiadaną technologię i jak radzić sobie z powstałymi problemami. Ponadto w każdym wydaniu znajduje się płyta DVD, na której umieszczone są pełne i testowe wersje komercyjnych programów oraz zestawy aplikacji przygotowanych przez redakcję specjalnie dla wszystkich czytelników (łącznie 8,5 GB danych). Średni nakład miesięcznika wynosi 55 000 egzemplarzy.
Logiem PC World sygnowane są również tematyczne wydania specjalne, ukazujące się kilka razy w roku:
– „PC World PRO” – kompendia wiedzy dla firm i profesjonalnych użytkowników IT,
– „PC World Special” – obejmujące szerszą tematykę w określonych dziedzinach,
– „PC World Extra” – ograniczone zazwyczaj do jednego tematu i zagadnień mu pokrewnych,
– „PC World ZOOM” – wszystko o fotografii: sprzęt, porady, programy.
„Computerworld”  – magazyn menedżerów i informatyków
Magazyn jest adresowany do osób podejmujących decyzje dotyczące strategii i inwestycji informatycznych w przedsiębiorstwach, bankach, urzędach, instytucjach i innych organizacjach. Informuje o rozwiązaniach informatycznych, usługach, oprogramowaniu i sprzęcie, prezentuje przykłady zastosowań z zakresu technologii, bezpieczeństwa i zarządzania, przedstawia aktualności z rynku IT oraz trendy gospodarcze. Ukazuje się od 1990 roku (rocznie 36 wydań), a jego nakład wynosi 4 000 egzemplarzy.
„Networld” – miesięcznik profesjonalistów IT
Istniejący od 1994 roku miesięcznik skierowany do profesjonalistów IT zarówno w małej, średniej, jak i największej firmie. Koncentruje się na sieciach komputerowych, bezpieczeństwie systemów informatycznych, budowie i zarządzaniu infrastrukturą, technologiach bezprzewodowych, mobilnych i VoIP. Dostarcza dogłębnych analiz, porad technicznych i testów. Nakład – 4 500 egzemplarzy.
„CIO” – Magazyn Dyrektorów IT
Dwumiesięcznik „CIO” jest jedynym w Polsce tytułem dedykowanym komunikacji środowiska top menedżerów zarządzających informatyką w dużych i średnich firmach. Pismo dociera do CIO od 2002 roku, a od siedmiu lat redakcja organizuje wraz z Klubem CIO konkurs CIO Roku.
Misją magazynu jest udostępnienie na łamach dyskusji pomiędzy IT a biznesem, promowanie strategicznego zarządzania sferą informatyki, najlepszych praktyk w tej dziedzinie  i nowych tendencji w zakresie wiedzy menedżerskiej niezbędnej nowoczesnemu CIO. Nakład czasopisma wynosi 2 000 egzemplarzy.
(Red)

Dodaj komentarz