cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Uczą i bawią

Wydawnictwo Alexander to wiodący, polski producent znanych wszystkim gier planszowych oraz zabawek edukacyjnych, które sukcesywnie pojawiają się w ofercie Departamentu Dystrybucji Prasy Kolportera.
dominoW swoim bogatym portfolio Alexander posiada zarówno standardowe pozycje typu Chińczyk, Warcaby, Szachy, a także tytuły z ciekawej serii gier dla najmłodszych: „Sowa, mądra głowa”. Kolorowe i atrakcyjne opakowania kryją wiele pozycji wartych zainteresowania. W całej ofercie wydawnictwa znajduje się ponad 200 tytułów. My prezentujemy kilka najciekawszych, które cieszą się największym zainteresowaniem rodziców.
 
Sylaby w dominie
Gra dydaktyczna, polegająca na dopasowaniu odpowiednich sylab w taki sposób, by powstały poprawne formy wyrazów dwusylabowych. Uczestnicy gry ćwiczą swą spostrzegawczość, refleks, kojarzenie właściwych słów, a także utrwalają poprawną pisownię budowanych wyrazów.
Opowiem Ci, Mamo
Gra dydaktyczna. 40 obrazków zawartych w pudełku tworzy 10 serii tematycznych, z których każda składa się z 4 obrazków. Zabawa polega na właściwym ułożeniu kart z obrazkami tak, aby powstała logiczna historyjka. Zabawka uczy rozu¬mienia następstw czasowych i logicznego myślenia, doskonali umiejętność wypowiadania się i układania opowiadań, rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość i analizę wzrokową.
Poznajemy godziny
Znakomita gra edukacyjna w dwóch wariantach. Oparta jest na prostych zasadach, a zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy dotrze do centralnego pola planszy. W wyścigu do celu towarzyszy graczom wiele emocji, ale jednocześnie gra uczy i utrwala wiadomości związane z określaniem czasu na podstawie tarczy zegara.
Dni tygodnia
Gra dla najmłodszych i całej rodziny. W trakcie gry wykorzystuje się wiele atrakcyjnych rekwizytów. Gracze poruszają się pionkami po polach oznaczających dni tygodnia. Kto dotrze pierwszy do pola po środku planszy, ten wygrywa. Po drodze trzeba mieć jednak wiele szczęścia na różnych etapach gry. Przepustką do etapu ostatecznej rozgrywki jest ułożenie puzzli. Dzieci w trakcie gry poddając się emocjonującej atmosferze uczą się nie tylko nazw dni tygodnia, ale również ogólnej orientacji w czasie, przyswajając sobie zwroty podawane na kartach, np. „poniedziałek poprzedniego tygodnia”, „za dwa dni”, „środek następnego tygodnia”, itp.
Miesiące i pory roku
Gra planszowa „Poznajemy miesiące i pory roku” zapewni świetną zabawę i wiele prawdziwych emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy będą im towarzyszyć. Oprócz wspaniałej planszy, pionków i kostki w grze wykorzystuje się wiele innych atrakcyjnych rekwizytów – m.in. puzzle, na których przedstawione są 4 pory roku. Dla dzieci bardzo cenne jest to, że podczas gry i zabawy uczą się nazw i kolejności miesięcy oraz ich związku z następującymi po sobie porami roku. To samo dotyczy dni tygodnia, których nauka wynika z zasad gry.
Quiz o Polsce mini
Quiz o Polsce mini to gra dla całej rodziny. Jest doskonałą i emocjonującą zabawą, sprawdzającą i wzbogacającą wiedzę na temat polskiej historii, geografii, kultury i przyrody. Podstawowe zadanie graczy, to wybranie właściwej odpowiedzi (jednej z trzech) na wylosowane pytanie. Dodatkowym urozmaiceniem są zadania sprawdzające znajomość ortografii i umiejętność wymowy trudnych polskich zdań.
 
Kolor i kształt
Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy skojarzy kształt owoców z właściwym dla nich kolorem. Gra wyzwala dużo emocji, jest świetnym treningiem na spostrzegawczość i refleks. Adresowana nie tylko do dzieci; również dorośli mogą w niej sprawdzić szybkość swoich reakcji.
(red)

Dodaj komentarz