cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Burda przejmuje G+J Polska

Hubert Burda Media-logo
Spółka Burda International GmbH poinformowała w komunikacie, że przejmuje działalność wydawnictwa Gruner + Jahr w Polsce.
W komunikacie czytamy m.in.: „W wyniku przejęcia powstanie wydawnictwo posiadające w swoim portfolio ponad 30 czasopism oraz 20 stron internetowych, ugruntowane marki oraz wydawnictwo książkowe. Burda zajmie tym samym wiodącą pozycję w segmencie międzynarodowych magazynów luksusowych i lifestylowych w Polsce i wzmocni swoje udziały w Europie Wschodniej”.
– Dla Burdy w Polsce osiągnięcie tak mocnej pozycji stanowi znakomity fundament dla rozbudowy głównego zakresu działalności wydawniczej. Ta transakcja jasno określa strategię wydawnictwa Hubert Burda Media. Wierzymy w biznes wydawniczy i inwestujemy w magazyny, dlatego zamierzamy dalej rozwijać istniejące portfolio czasopism. Stwarza to także najlepsze warunki dla kolejnych inwestycji w dziedzinie mediów elektronicznych. Dzięki temu będziemy w stanie optymalnie wykorzystać szanse biznesowe, jakie daje przedsiębiorcom rozwijająca się polska gospodarka” – mówi Fabrizio D’Angelo, CEO Burda International.
Przejęcie spółki wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, której należy się spodziewać w lipcu tego roku.
Do dotychczasowego portfolio Burdy z międzynarodowymi tytułami, jak „Elle”, „Elle Deco”, „Instyle” dołączą kolejne silne marki jak „Glamour”, „National Geographic” oraz „Gala”. Z 23-procentowym zasięgiem czytelnictwa Burda znajdzie się w grupie trzech największych wydawców czasopism w Polsce.

Dodaj komentarz