cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„National Geographic” świętuje 125 lat

ng10_2013
W październiku bieżącego roku mija 125 lat od ukazania się pierwszego numeru „National Geographic”. Z tej okazji okładki lokalnych wydań na całym świecie, w tym polskiego, zdobi legendarne zdjęcie Afganki z obozu dla uchodźców w Pakistanie, wykonane w 1984 roku przez Steve’a McCurry’ego.
Dodatkowo w najnowszym wydaniu magazynu została przygotowana specjalna, rozkładana okładka, składająca się z trzech stron, na których znalazła się luźna kompozycja zdjęć, wybranych z bogatej gamy fotografii opublikowanych na łamach magazynu.
Październikowe wydanie „National Geographic Polska” w całości poświęcone jest fotografii. Gościem honorowym numeru został Tomasz Tomaszewski, wybitny fotograf, który współpracuje z National Geographic od ćwierć wieku. Podczas spotkania z Martyną Wojciechowską, Tomasz Tomaszewski otrzymał trójkolorową flagę, a w rozmowie podkreślił, jak ważne wyzwanie stoi przed fotografem, którego prace trafiają na łamy „National Geographic”. Wywiad z fotografem można przeczytać w jubileuszowej rubryce „Pod flagą NG”.
Z okazji 125. rocznicy powstania National Geographic czytelnicy znajdą w magazynie prezent, w postaci pierwszego zdjęcia z jubileuszowej kolekcji „W obiektywie National Geographic”. Cała kolekcja składa się z pięciu fotografii. Drugie zdjęcie ukaże się w listopadowym numerze, zaś pozostałe trzy fotografie dostępne będą w kolejnych wydaniach miesięcznika tylko dla prenumeratorów. W październikowym numerze znalazł się ponadto esej na temat zmian w fotografii, które przyniosła rewolucja cyfrowa. Magazyn pokazuje zaskakujące obrazy amerykańskich parków narodowych wykonane techniką camera obscura; materiał z odizolowanej od świata Korei Północnej; artykuł o Demokratycznej Republice Konga, której naturalne bogactwa napędzają wieczne konflikty; a także niezwykłą galerię portretów Amerykanów. Na łamach redakcja prezentuje też zwycięskie zdjęcia 9. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego.
(na podstawie informacji G+J Polska)

Dodaj komentarz