cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nowy numer „Książek. Magazynu do czytania”

książki magazyn 3 2015
Ukazało się trzecie w tym roku wydanie kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania”. Pismo liczy 92 strony i kosztuje 9,99 zł.
W najnowszych „Książkach” czytelnicy znajdą obszerną recenzję nowego przekładu „Rękopisu znalezionego w Saragossie” hr. Jana Potockiego oraz „Wilków” Marka Hłaski, wywiady z Michelem Faberem i Kazuo Ishiguro oraz relację Mariusza Szczygła z wizyty u czeskiego pisarza Petra Merki. Tylko w „Książkach” ukazuje się najnowsze opowiadanie „Szeherezeda” Harukiego Murakamiego, którego nazwisko jest wymieniane wśród kandydatów do tegorocznej literackiej nagrody Nobla.
Ponadto Miłada Jędrysik pisze o współczesnym linczu, jakim jest hejt w internecie, Anna Król opowiada o czasie zatrzymanym w domu Jarosława Iwaszkiewicza, a Katarzyna Surmiak-Domańska – o początkach tęczowego San Francisco. Tegoroczni finaliści nagrody Nike 2015, m.in. Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch i Ignacy Karpowicz polecają czytelnikom magazynu niezwykłe książki, o których być może jeszcze nie słyszeli. Redakcja podpowiada, jakie premierowe wydania warto czytać w tym kwartale i jakie są najlepsze na rynku książki dla dzieci.
(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz