cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Z czytelnikami od prawie czterdziestu lat

„Przegląd Koniński” jest z mieszkańcami regionu od prawie 40 lat. Ukazuje się we wschodniej części Wielkopolski, obejmuje byłe województwo konińskie.

– Nic, co dotyczy tutaj ludzi, nie umknie naszej uwadze, znajdzie miejsce w wydaniu papierowym tygodnika, jak i codziennym serwisie internetowym – mówią dziennikarze „Przeglądu Konińskiego”. – Towarzyszymy radosnym zdarzeniom, ale także informujemy o tych trudnych, od początku do końca. Z takim samym zaangażowaniem podchodzimy do tematów społecznych, politycznych, kulturalnych i sportowych. Na łamach nie brakuje materiałów o historii miasta i regionu – dodają autorzy tekstów.

„Przegląd Koniński” inicjuje i wspiera

„Przegląd Koniński” zainicjował i wspiera ideę nauczania integracyjnego. Prowadząc różne akcje informacyjne dba o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych. Dzięki hojności sponsorów staje się św. Mikołajem. Swoje łamy udostępnia osobom toczącym heroiczną walkę z chorobami.
Coroczne koncerty muzyki poważnej na konińskiej Starówce wrosły już w kulturalną historię miasta. „Przegląd Koniński” od początku jest współorganizatorem tej imprezy. Na scenie pojawiają się artyści znani nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej „Przegląd Koniński” wydany został także po angielsku i francusku, i zawieziony do Brukseli. Na pewno w kategorii tygodników lokalnych było to wydarzenie wyjątkowe.
Na tym nie koniec. Przed Światowymi Dniami Młodzieży do pielgrzymów, którzy przebywali w regionie konińskim, dotarło wydanie w ich rodzimych językach, mówiące o miejscach, w których gościli.
Prawie od początku istnienia „Przegląd Koniński” organizuje Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca. Zawsze cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Koncert z udziałem znakomitych artystów jest prawdziwym świętem.
Przed laty w zespole zrodził się pomysł, aby Benedyktami wyróżniać osoby, których pracę i osiągnięcia ceni nie tylko lokalna społeczność, ale i świat. – Dostarczamy przykłady, że wielkie rzeczy można tworzyć wszędzie – twierdzą dziennikarze.
Co roku wręczają też statuetkę Belfra Roku, tym nauczycielom, którzy swą pracą zdobyli sympatię i zaufanie uczniów, bo oni są jurorami w tym konkursie. Wielkopolski Piknik Sołtysów „Przegląd Koniński” organizuje, aby pokazać, jak ważne są najmniejsze lokalne społeczności i ich liderzy – sołtysi.
W skład Wydawnictwa „Przegląd Koniński” oprócz tygodnika „Przegląd Koniński” i portalu o takiej samej nazwie, dziennika internetowego, wchodzą także dwa powiatowe tygodniki „Echo Turku” i „Przegląd Kolski”.

Pasja i fachowość

Wydawnictwo zajmuje się informacją, także reklamą i przygotowaniem imprez kulturalnych, naukowych i handlowych. Wydaje książki, nagrywa płyty.
– Największym atutem zespołu, oprócz doświadczenia i fachowości, jest pasja, z jaką podchodzimy do wykonywanych zadań – podkreślają w „Przeglądzie Konińskim”. – Nasze teksty chętnie cytują wydawnictwa ogólnopolskie.

Dodaj komentarz