cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Kontynenty” – nowy tytuł Agory


160 stron reportaży, relacji, zdjęć i esejów o podróżach, świecie i ludziach; znani autorzy – m.in. Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Paulina Wilk, Jacek Hugo-Bader, Lidia Ostałowska, Marcin Kydryński, Jurij Andruchowycz, Krzysztof Miller – to wszystko w pierwszym numerze nowego pisma Agory pt. „Kontynenty”, które pojawi się na rynku 25 maja 2012 r. Jego największą atrakcją są nieznane fotograficzne portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.
– Oddajemy łamy „Kontynentów” znanym pisarzom, nagradzanym reporterom, fotografom i eseistom – podróżnikom i wędrowcom. To pismo ma dawać przyjemność czytania i pobudzać wyobraźnię – mówi Dariusz Fedor, redaktor naczelny tytułu. – Chcemy, aby „Kontynenty” były prawdziwą ucztą dla zmysłów i pasjonującą lekturą dla wszystkich.
„Kontynenty” to literatura podróży, osobiste relacje reporterów, fotografów i podróżników dobrze władających piórem i migawką, historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu.
W pierwszym numerze m.in.: „Zapiski mołdawskie” Andrzeja Stasiuka; „programowe” i osobiste wyznania Jacka Hugo-Badera o jego reporterskiej drodze; opowieść Wojciecha Jagielskiego o skandalach młodego Mandeli; wizjonerskie porównanie teraźniejszości Japonii z przyszłością Europy pióra Pauliny Wilk; fotografie i esej Marcina Kydryńskiego o Wietnamie; rozmowa z Colinem Thubronem – jednym z najbardziej uznanych na świecie pisarzy-podróżników, finalistą tegorocznych nagród im. Ryszarda Kapuścińskiego; reportaż Adama Wajraka o topiącej się Arktyce; Mariusza Zawadzkiego opowieść o opętaniu pewną tajemniczą mapą portugalską.
Najważniejszym materiałem są nieznane portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego, odnalezione w jego prywatnym archiwum.
„Kontynenty” będą ukazywały się w cyklu kwartalnym. Cena: 13,95 zł. Kupić je można m.in. w salonikach prasowych Kolportera.
(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz