Kolporter powiększył swój udział w rynku dystrybucji prasy, umacniając się na pozycji lidera – według najnowszego zestawienia Izby Wydawców Prasy w lutym 2019 r. udział Kolportera wyniósł 55,76%.
Dzienne Archiwa: 15 maja 2019
Stawiam na duży wybór prasy. Ludzie nadal chcą dziś kupować gazety, więc staram się mieć dla nich jak największa ofertę – mówi kontrahentka Kolportera Elżbieta Flieger, która prowadzi cztery salony prasowe.
Według wyliczeń Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” poza granicami Polski żyje ok. 21 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia. Wydawana w Polsce prasa dociera również do nich, a my piszemy, w jaki sposób odbywa się dystrybucja.
Kolporter od 2012 r. współpracuje z Baltoną, dostarczając prasę do punktów sprzedaży tej firmy znajdujących się na lotniskach. Od ubiegłego roku ta współpraca obejmuje również największy polski port lotniczy – Lotnisko Chopina w Warszawie, które tylko w marcu br. obsłużyło 1,3 mln pasażerów.
„Tygodnik Nadwiślański” to pismo z niemal czterdziestoletnią tradycją. Ukazuje się nieprzerwanie od lutego 1981 roku po obu stronach Wisły – na terenie byłego województwa tarnobrzeskiego.
Województwo wielkopolskie jest „najdłuższym” województwem – krańce północne i południowe dzieli aż 284 km. Szerokością też może zaimponować – 228 km. To również drugie pod względem wielkości (po mazowieckim) województwo w Polsce. Właśnie na tym terenie dystrybuuje prasę poznański Oddział Kolportera.
To, że Kolporter dostarcza prasę do punktów sprzedaży na terenie Polski, wiemy wszyscy. Ale kto zajmuje się dystrybucją wydawanych w Polsce czasopism dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju, np. w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie? I w jaki sposób odbywa się ta dystrybucja?