cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Logistyka_NK

Nie tylko dystrybucja prasy

Należący do Departamentu Dystrybucji Prasy Kolportera S.A., Oddział Logistyki Centralnej w podwarszawskich Mościskach kojarzony jest przede wszystkim z kolportażem i magazynowaniem prasy. To stąd codziennie do oddziałów firmy w całej Polsce rozwożone są miliony egzemplarzy rożnych czasopism. Ale nie wszyscy wiedzą, że OLC świadczy również szereg innych usług, od etykietowania produktów po przewóz stali.
 

Logistyka_NK
W magazynie Logistyki w Mościskach realizowane są dodatkowe usługi, m.in. etykietowanie, wklejanie, kompletacja i foliowanie produktów (Fot. Piotr Kopczyński)

Magazyny, które OLC ma do swojej dyspozycji w Mościskach, liczą ok. dziewięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego tysiąc metrów to miejsce wydzielone na realizowanie dodatkowych usług. – Mamy sprawdzony zespół pracowników, który zajmuje się etykietowaniem, wklejaniem, kompletacją czy foliowaniem produktów – wylicza dyrektor OLC Mirosław Fiuk.
Wyjaśnijmy, że etykietowanie polega na naklejaniu na produkty, którymi najczęściej są czasopisma i foldery reklamowe naklejek we wskazanym przez klienta miejscu. Wklejanie to umieszczanie za pomocą żelek klejących  wewnątrz katalogów, broszur, czasopism różnego rodzaju insertów takich jak próbki kremów, perfum, płyty DVD itp. Kompletacja polega z kolei na łączeniu poszczególnych produktów w jedną całość – są to różnego rodzaju pakiety upominkowe, płyty DVD w etui itp.  (a skoro jest kompletacja, to można także zamówić dekompletację). Natomiast foliowanie to wykonywanie dwu- lub wieloelementowych pakietów przy użyciu nowoczesnych maszyn foliujących.
– Świadczymy również usługi składowania – dodaje dyrektor Fiuk. – Do dyspozycji naszych klientów oddajemy ponad 1000 miejsc paletowych w tzw. regałach wysokiego składowania, które są monitorowane przez całą dobę.
To wszystko jest możliwe na miejscu, w Mościskach. A poza nim? OLC posiada flotę 14 samochodów przystosowanych do przewozu ciężkich ładunków,  dzięki czemu może świadczyć usługi transportowe na terenie całego kraju: całopojazdowe, częściowe oraz drobnicowe. – Możemy wozić ładunki o dużej wartości, ponieważ posiadamy wysokie ubezpieczenie OCPD wynoszące 1 000 000 PLN – podkreśla Mirosław Fiuk. – Każdego dnia dysponujemy wolnymi samochodami w większości dużych polskich miast.
Dodajmy, że flota samochodowa składa się z nowych Mercedesów Actros spełniających najwyższe wymagania ekologiczne EURO 5 oraz z naczep Schmitz, przystosowanych do załadunków z boku, od góry oraz z tyłu pojazdu. Wszystkie samochody wyposażone są w urządzenia GPS, które pozwalają śledzić drogę pojazdu oraz chronią przed ewentualną próbą kradzieży. Kierowcy zatrudnieni w OLC Kolporter S.A. posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe i długoletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych.

W ciągu roku samochody OLC Kolportera przejeżdżają średnio po około 170 000 kilometrów, każdy z samochodów przewozi ponad 6 000 ton gazet w tak zwanej dostawie oraz ponad 2 000 ton ładunków powrotnych.
 
OLC obsługuje 19 oddziałów Kolportera, a do 18 organizuje transport drogowy. Palety z prasą dostarczane są do następujących oddziałów: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra.

– Naszym atutami są terminowość oraz kompleksowość świadczonych usług, zajmujemy się bowiem magazynowaniem, usługami wykonywanymi na towarze i transportem – mówi dyrektor Fiuk. –Posiadamy również System Zarządzania Jakością oparty na normie ISO 9001:2008, dzięki czemu ciągle doskonalimy swoją pracę, stosujemy działania zapobiegawcze i korygujące oraz pełniej identyfikujemy potrzeby naszych klientów.

Dodaj komentarz