cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Życie Pi” z „Newsweekiem”

zycie pi
W poniedziałek 22 kwietnia do części nakładu tygodnika „Newsweek Polska” dołączone będzie premierowe wydanie filmu „Życie Pi” na DVD. Najnowszy film w reżyserii Anga Lee otrzymał aż jedenaście nominacji do Oskara i zdobył w sumie cztery statuetki.
Film powstał na podstawie bestsellerowej książki Yanna Martela, wyróżnionej w 2002 roku Nagrodą Bookera. Bohater opowieści – szesnastoletni Pi Patel – cudem przeżywa katastrofę statku, w której giną jego rodzice. Ocalony Pi dryfuje po Pacyfiku w szalupie z groźnym tygrysem bengalskim, walcząc o życie z żywiołem, głodem i niebezpiecznym zwierzęciem, z którym musi dzielić niewielką przestrzeń.
Filmową adaptację powieści wyreżyserował Ang Lee, laureat Oskara w 2005 roku za film „Tajemnica Brokeback Mountain”, a w rolę Pi wcielił się aktor z Indii Suraj Sharma. Dzieło Anga Lee otrzymało w sumie ponad 40 nagród, w tym cztery Oskary, m.in. za reżyserię i zdjęcia.
„Newsweek” z premierowym wydaniem filmu „Życie Pi” na DVD i książką o filmie będzie kosztował 29,99 zł. „Życie Pi” to kolejna po „Prometeuszu” i „Skyfall” bestsellerowa premiera na DVD z „Newsweekiem”.
Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz