cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasz Kolporter” o świętach w cieniu wojny

Od półtora miesiąca z przerażeniem obserwujemy to, co się dzieje w Ukrainie, brutalnie napadniętej przez Rosję. Widzimy niewyobrażalną bezwzględność i okrucieństwo najeźdźców, widzimy miliony przerażonych ludzi, uciekających z własnego kraju, widzimy rozpacz, tragedie, śmierć. Cały świat poznaje prawdę o wojnie dzięki pracy mediów, ale też dzięki zwykłym obywatelom Ukrainy, którzy przekazują dziennikarzom bezpośrednie relacje. Polscy wydawcy zadbali nie tylko o dokładne relacjonowanie sytuacji, ale zainicjowali także dużo akcji pomocowych. W wielki obywatelski zryw pomocy naszym sąsiadom włączyło się wiele redakcji i wydawnictw. O tym, jak funkcjonują w tym szczególnym czasie, piszemy w artykule „Niech świat usłyszy Ukrainę”, który jest w kwietniu tematem numeru.

W bieżącym wydaniu polecamy także:

Nadzieja przy świątecznym stole” – W tym roku Wielkanoc – to najważniejsze chrześcijańskie święto, radosne i pełne symboli – będzie szczególna, z uwagi na sytuację w Ukrainie. Nadzieja na odrodzenie świata, na nową i lepszą rzeczywistość będzie nam towarzyszyć szczególnie mocno.

Nie tylko dla telemaniaków” – W miarę rozwoju telewizji pojawiły się specjalne dodatki telewizyjne gazet codziennych, a równolegle z nimi tygodniki wyspecjalizowane w prezentowaniu oferty programowej wszystkich stacji TV. Od wielu lat niezmiennie to jedne z najczęściej kupowanych czasopism.

„Przewodniczka dla współczesnych kobiet” – Choć przez minione dziesięciolecia „Zwierciadło” zmieniało się i przeobrażało, nadal opiera się na trzech podstawowych filarach. Pierwszy to psychologia, drugi: kultura i sztuka, trzeci: pozytywne kobiece wzorce.

„Połówek jabłka się nie rozdziela” – Jego nietuzinkowe poczucie humoru staje się powoli legendarne. Najbardziej rozumie je Dorota Wellman, jego telewizyjna druga połówka. Rozmowa z dziennikarzem Marcinem Prokopem.

W kwietniowym numerze ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, historia prasy, horoskop, quiz historyczny, statystyki prasowe i handlowe, porady psychologa oraz krzyżówka.

Udanej lektury!