cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Sierpniowy „National Geographic” już w sprzedaży

NG 8 2015
Sierpniowy numer magazynu „National Geographic” dostępny jest na rynku od dziś, 29 lipca. Najnowsze wydanie w dużej części poświęcone jest papieżowi Franciszkowi i rewolucji, jakiej dokonuje w Watykanie.
Papież Franciszek to człowiek, który nie tylko wniósł nową energię do stolicy apostolskiej i zmienił jej sposób komunikacji ze światem, ale także sprawił, że wiele osób ponownie zwróciło swoje oczy w stronę kościoła. Czy papież zmieni Watykan? Czy może Watykan zmieni papieża?
– Pierwszy od ponad tysiąca lat papież, który nie urodził się w Europie, jezuita, przybrał imię na cześć św. Franciszka z Asyżu, orędownika ubogich. Zresztą sam siebie nazywa callejero, ulicznym włóczęgą. Jedni uważają Franciszka za wielkiego reformator. Wierzą, że przywróci Kościół jego prawdziwej doktrynie. Inni twierdzą, że zniszczy wiarę – pisze we wstępie Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.
Jakie tematy czekają jeszcze na czytelników nowego numeru magazynu? Taksydermia, czyli sztuka wypychania trofeów łowieckich. Praktykowana od dawna, ale wciąż budzi wiele kontrowersji. Laos kilkadziesiąt lat po wojnie wietnamskiej. Pozostałością po tym okresie są leje widoczne w krajobrazie i mnóstwo niewybuchów. Jak radzi sobie kraj, na który Amerykanie zrzucili ponad 2 mln ton bomb? Redaktorzy magazynu postanowili zajrzeć również na Polskie podwórko, a dokładniej do warszawskiego Lasu Kabackiego. Nazywany jest południowymi, zielonymi płucami stolicy oraz rajem dla miłośników zwierząt i owadów.

Dodaj komentarz